Jdi na obsah Jdi na menu

Archív reportáží - podzim 2017

13. kolo    SO  28.10.2017     14.30 hod.

​SOKOL VŘESOVICE  -  FK DOMANÍN      10 : 2

Góly:   Lukáš Možíš 4,  Zdeněk Možíš 3,  Ondřej Červenka,  Pavel Bilíček z penalty,  Milan Donátek   -   Petr Brož,  Luděk Kocourek

​Sestava:  Martin Zelenka   Štěpán Žáček   Milan Donátek   Pavel Bilíček   Milan Sležek   Ondřej Červenka   Martin Pazdera   Kamil Merta   Lukáš Molek   Lukáš Možíš   Zdeněk Možíš

​Střídali:   Roman Jakubíček   Richard Janča   Mirek Vavřík

Poločas:   6 : 1

Rozhodčí:  Patrik Voříšek

Diváci:  100

​V posledním podzimním zápase jsme přivítali dosud dvanáctibodového soupeře a již od počátku zápolení se oba týmy pustily do podzimní soutěžní fotbalové derniéry svižně. Náš tým byl ale přece jen mírně aktivnější, vytáhli jsme hru poněkud více vpřed a tím to měli hosté obtížnější.  Produktivita byla do jedenácté minuty hodná určitého, skoro příjemného, údivu. Skórovali: dvakrát L. Možíš, Zd. Možíš a hlavou Ondřej Červenka - 4:0.  Bylo by to pro každý jiný tým možná téměř omračující, ne však pro domanínské. Z jejich strany bylo nanejvýš sympatické, že se neuchýlili k nějaké destrukci, hráli pořád stejně otevřeně, měli šikovné útočníky.  Hra tak byla stále spádovitá, pro diváky i pohledná, protože se skoro nepřerušovalo, utkání mělo rytmus i dobrou náladu, dá-li se to tak říci.  A taky je třeba připomenout, že hosté nepřijeli se zarudlým bělmem, jež mnohdy "zdobí" soupeře zvláště z okolí Babího lomu, měli chuť si závěr "jeseně" prostě a jednoduše užít. Ve 25. a 35. min. bratři Možíšové navýšili brankové konto již na 6:0, jenže i hosté se dostali ke slovu, v 41. min.  snížil P. Brož na 6:1.

​Ve druhém poločase se hrálo stejně otevřeně, pro diváky to bylo dívatelné.  V 55. min. P. Bilíček správně nařízenou penaltu proměnil a bylo ve skóre navýšeno opět na šestibrankový rozdíl - 7:1. V 63. min. L. Kocourek hosty naposledy v tomto kalendářním roce přivedl v soutěžním zápase k oslavě gólové radosti, snížil na 7:2.  Závěrečných dvacet minut však patřilo našim hráčům, dokázali si splnit své přání a taky domácích diváků, nadělili hostům desítku. O tři góly se podělili bří Možíšové a M. Donátek - 10:2.

​Vysoké vítězství domácích bylo odměnou za naprosto jiný přístup, než byl ten minulotýdenní.  A o tom to celé je. Snad bude jaro, tedy odvety, pro náš tým v rámci možností úspěšné a přinese hráčům radost ze hry a tím pádem samozřejmě i pro diváky. Díky za podzim, za chvíle strávené v radosti i strasti, ať se vede. Sportu zdar.      pp

Ze zápasu v Bohuslavicích referát vyjímečně není, omlouvám se, nebyl jsem přítomen a nenašel se nikdo, kdo by tohle utkání zadokumentoval.  Prohra 2:4 náš tým sesunula až na 4. místo,  trošku asi ztrácíme dech, hráli jsme sice v hodně kombinované sestavě soudě dle IS FAČR, jenže s týmem, který zatím moc bodů nezískal, by se bodovat mělo. Nestalo se, je to především sport, ve kterém by měl zvítězit ten připravenější, snad bude poslední podzimní zápas s FK Domanín pro náš tým úspěšný. Dobrému sportu a fotbalu zdar.     pp

11. kolo   SO  14.10. 2017   v  10 hod.

​SOKOL  VŘESOVICE  -  SOKOL  ARCHLEBOV       4 : 1

Góly:   Lukáš Možíš 3,  Ondřej Červenka   -   Zdeněk Hegr

Sestava:   Martin Zelenka - Štěpán Žáček  Milan Donátek   Pavel Bilíček Milan Sležek   Ondřej Červenka   Kamil Merta   Lukáš Molek  Lukáš Možíš   Zdeněk Možíš   Richard Janča

Střídání:   Roman Jakubíček, Mirek Vavřík, Petr Putna

Poločas:  1 : 1

Rozhodčí:  Luděk Vrbovský,  Ladislav Kukula

​Diváci:  80

​Do hodového zápasu vstoupili naši hráči s klidem, který by jim mohl závidět i pověstný angličan... Pohyb po hřišti z naší strany jemně řečeno byl v I. půli naprosto nedůstojný, bohužel odpovídající úrovni naštěstí neexistující tak páté třídy, která by tomuto hrůznému projevu byla zrcadlem.  Těžko říci, co bylo příčinou, snad až příliš dlouhé studium soupeřovy předpokládané taktiky do hodin, které se označují za noční. Diváci to většinou naštěstí v první půli řešili při pohledu na plac raději pivkem. Tolik k realitě.  Ke hře - archlebovští vstoupli do zápasu správnou nohou, byli to oni, kteří nás přehrávali.  A lehce, prostě se fotbalem bavili. Ve 37. min. Z. Hegr zaslouženě hosty dostal do vedení 0:1.  Naši hráči vybředli z té příšernosti naštěstí poměrně brzy, v 39. min. L. Možíš otřel svou střelu o záda archlebovského Přikryla a bylo srovnáno na 1:1. Do konce prvního poločasu již se nestalo nic zajímavého a tak si soupeři užili dobrovolný odpočinek u střídaček.

​I prvních dvacet minut druhé půle se bez ohledu na vedoucí gól L. Možíše na 2:1, hrálo stejně, my nepřesní, místy fotbalově skoro negramotní, hosté stále bojovní, dobří.  Na velké štěstí pro nás v 72. min. L. Možíš potřetí překonal hostujícího gólmana Kovalského a to již byl zlom, hosté to zabalili, špatně si přihrávali, jejich běhavost začala býti neúčelná. V 80. min. O. Červenka dostal tzv. podnos od Z. Možíše a střelou k tyči definitivnil na 4:1.

Dva zápasy do konce podzimu, šest bodů v nabídce, stále je o co hrát, ať máme lepší zápasy, než tenhle, sportu zdar.      pp

10. kolo   NE  8.10. 2017   v  15 hod.

VLAST  JEŽOV  -  SOKOL  VŘESOVICE           1 : 0

Góly :  Libor Kozák

Sestava :  Martin Zelenka  -  Štěpán Žáček   Milan Donátek   Richard Janča   Milan Sležek   Lukáš Molek   Lukáš Možíš   Kamil Merta   Pavel Bilíček   Zdeněk Možíš   Ivo Riedl

Střídali :   Petr Putna   Roman Jakubíček   Tomáš Zedník   Mirek Vavřík

Poločas :   1 : 0

Rozhodčí :  Zbyněk Zima

​Diváci :   120

Zápas prvních dvou týmů tabulky začal v tempu, které by odpovídalo spíše projevu týmů v postavení tak kolem desátého místa, přesto se v již šesté minutě domácí dostali do vedení 1:0, po přízemní příhře napříč celým vápnem byl rychleji u míče než náš brankář Libor Kozák.  Hře i atmosféře diváky očekávaného utkání chybělo mnoho, domácí byli však přeci jen pohyblivější než naši, u nás šlo o takovou hru do plných, povětšinou neúčelných kliček zvláště po stranách, vpředu bez nabídky, která by logicky předpokládala zvýšenou hybnost. Domácí měli několik rohových kopů  v krátkém čase k dispozici, bez využití, naši hráči měli snad jen jednu šanci, kterou je možné označit, jako velkou, P.  Bilíček však po centru zprava do branky lehce tečovaný míč nedokázal vměstnat. Poločas herní marnosti a tak trochu skoro (vzhledem ke kvalitám obou týmů) fotbalové prázdnoty měl sladší závěr pro světlemodré.

Ve druhém pokračování bylo přeci jen zvýšeno úsilí od obou soupeřících týmů, hra přinesla vyšší tempo, byli to však domácí, kteří naše hráče po většinu času zaměstnávali a dostávali tak  pod hrozbu obdržení gólu, my jsme upřímně řečeno nebyli tak dobří v tom, že bychom ježovským dostatečně či zarputile naordinovali ono známé - tzv. být v úzkých. Jejich obránci si s "nakopávkami" před šestnáctku většinou především ve hře hlavou věděli rady.  Řečeno krátce - v obranné hře jsme to zvládali, někdy se štěstím, jenže vepředu to nebylo ono. Přesto jsme mohli těsně před koncem vyrovnat na 1:1, jenže "hundrtku" L. Možíš neproměnil. Domácí si závěr zápasu zkušeně pohlídali a je třeba říci, že i vzhledem k průběhu utkání, zaslouženě zvítězili.

Nicméně soutěž pokračuje ještě třemi podzimními koly a je samozřejmě přáním všech fandů, aby jeho závěr byl úspěšný.  pp

9. kolo   SO  30.9.2017  v  15 hod.

SOKOL  VŘESOVICE  -  SOKOL  ŽERAVICE        8 : 3

Góly:   Lukáš Možíš 4,   Zdeněk Možíš 3,   Pavel Bilíček  -  Tomáš Zlámal,   Petr Pozděch,   Martin Halačka

Sestava:  Martin Zelenka - Petr Putna   Richard Janča   Pavel Bilíček   Milan Sležek   Lukáš Molek   Martin Pazdera   Kamil Merta   Lukáš Možíš   Štěpán Žáček   Zdeněk Možíš

Střídali:   Roman Jakubíček   Milan Ovesný   Ivo Riedl

Poločas:   7:3

Rozhodčí:   Ladislav Kukula

Diváci:   80

​Po čtrnácti dnech jsme opět nastoupili k soutěžnímu zápasu a po prohře v předminulém kole jsme byli zvědavi, jak nám to půjde. Zpočátku utkání to nebyl návrat do reality pro náš tým takový, jaký bychom předpokládali. Už v 1. min jsme inkasovali po trestném kopu, tečovaném jedním z našich hráčů a bylo to 0:1. Chvíli poté to bylo už trochu znepokojivých 0:2, po nedorozumění v obranné činnosti. I po tomto direktu jsme pokračovali několik následujících minut v poklidu, ale přeci jen hráčům postupně došlo, že jak se říká, čím dřív zapneme, tím lépe. I stalo se, během dvanácti minut se podařilo skóre otočit díky zvýšené aktivitě na 4:2. Tím však gólové hody ještě v I. půli zdaleka nekončily. Hosté do 21. minuty hrací doby snížili na 4:3, tedy dá se říci, co tři minuty, to gól.  Příznivci obou týmů se vpodstatě  nestačili skoro radovat i smutnit či opačně, bylo to ale rozhodně příjemně adrenalinové. Postupem času do konce první půle jsme přidali ještě tři góly a to bylo rozhodné - 7:3. Shrnuto, takový nášup gólů za poločas se vidí málokdy, ale vše je možné...

Ve druhém poločase už diváci neviděli celkem logicky to, co bylo k vidění v půlce první, hra více více, než méně, byla tak nějak údržbová, oproti prvnímu dějství, jednak chyběly góly a taky už na hráčích obou týmů bylo znát, že to chtějí mít tak nějak za sebou, "sedmigóloví" bratři Možíšové doplnili závěrečný účet Zdeňkem na 8:3.

​Vítězství našeho týmu bylo zasloužené a je taky pozvánkou na zápas příští, bude hrát první s druhým, je docela možné a celkem očekávaně pravděpodobné, že půjde pro oba týmy o vrchol podzimní části.

​Tak tedy při zápase Vlast Ježov - Sokol Vřesovice na shledanou.    pp

7. kolo  NE  17.9.2017   v  15:30 hod.

​SOKOL  ŽÁDOVICE  -  SOKOL  VŘESOVICE         2 : 1

​Góly:  Karel Ingr z penalty, Lukáš Valenta   -   Lukáš Možíš

​Sestava:   Martin Zelenka   Petr Putna   Milan Sležek   Milan Donátek   Tomáš Zedník  Pavel Bilíček   Ondřej Červenka   Martin Pazdera   Kamil Merta   Lukáš Možíš   Zdeněk Možíš

Střídali:   Roman Jakubíček a Milan Ovesný

Poločas:   1:0

Rozhodčí:   Roman Kolář

​Derby zápas, to je vždy tak něco navíc, pro regionální obce určitě vždy bude, tedy měl by být přitažlivý. Ale v nedělní odpoledne si našlo želbohu poměrně málo diváků  cestu na žádovické hřiště, možná, že hlavně díky nepřízni počasí.

​Zápas začal svižně, oba týmy šly do vzájemného souboje s odhodláním být úspěšnější. Už ve druhé minutě sudí Kolář nezaváhal a posoudil vypíchnutí míče domácímu hráči mimo vápno jako nedovolené, k radosti místních navíc nařídil nekompromisně penaltu, kterou Ingr bezpečně proměnil ve vedoucí gól. Bylo to zvláštní, jenže byl to určitý signál. Hra obou týmů na výborně připraveném hřišti byla díky mokrému terénu plná nepřesností, neměla spád, sudí ke všemu nepřipustil plynulost hry, jeho odhad nebo-li cit pro hru... no co k tomu říci.  Lidově řečeno, pískal "ostošest", hru málo smysluplně drolil, devastoval. Ale rozhodně to nebyl on, kdo měl o osudu zápasu rozhodnout, od toho jsou aktéři obou týmů přímo na hřišti.   Naši hráči měli minimálně v prvních dvaceti minutách tři čtyři dobré možnosti vstřelit branku, ale bohužel, úspěch se nedostavil. První dějství mělo dva smutné muže, jednak domácí gólman Benedík se nešťastně zranil při zákroku u brankové konstrukce a druhým se stal náš kapitán M. Donátek, jenž byl vyloučen těsně před poločasem.

​Druhý poločas jsme začali lépe my, ve 47. min. L. Možíš po zaváhání domácí obrany srovnal na 1:1. I dále se z obou stran předváděla především bojovnost,  urputné vzájemné souboje se daly počítat na desítky, fotbalovost trpěla.  Dalo se čekat, že ten, kdo dá gól asi bude odcházet do kabin šťastnější. Nakonec to byli domácí, L. Valenta hlavou rozhodl o vítězi tohoto zápasu  - 2:1.

​I přes prohru jsme neodehráli v rámci možností, různými okolnostmi daných, špatné utkání.  Za 14 dní pro nás soutěž pokračuje dalším dílem,  jsme  teprve cca v necelé jedné třetině a při každém utkání je na co se těšit, že.       Sportu zdar.       pp

6. kolo   SO  9.9. 2017  v 16.00 hod.

​SOKOL  VŘESOVICE  -  SOKOL  VĚTEŘOV            6 : 3

Góly : Lukáš Možíš 3,  Martin Pazdera,  Kamil Merta,  Pavel Bilíček  -  Oldřich Pintera,  Zdeněk Cenkner,  Martin Sklenář

Sestava :  Martin Zelenka - Petr Putna   Milan Donátek   Milan Sležek   Lukáš Molek   Pavel Bilíček   Ondřej Červenka   Martin Pazdera   Kamil Merta   Lukáš Možíš   Zdeněk Možíš

Dále připraveni do hry :   Roman Jakubíček   Mirek Vavřík   Milan Ovesný

Poločas :    4:0

Rozhodčí :   Luděk Vrbovský

Diváci :   80

Sobotní šesté kolo bylo odstartováno tímto zápasem, setkaly se dva týmy, které zatím patří do popředí tabulky. Už od úvodu utkání jsme měli více ze hry, nebylo to sice nic výrazného, nicméně bylo nám souzeno díky rychlejšímu pohybu být častěji před soupeřovým pokutovým územím. Vytvořili jsme si několik dobrých možností, ovšem bez úspěchu. Určité uklidnění nám přinesl díky tvrdé střele ze šestnácti metrů M. Pazdera – 1:0. I potom jsme byli útočnějším týmem, prosazoval se především L. Možíš, který si zapsal do poločasu tři úspěšné zásahy, tím jsme si vytvořili uklidňující náskok – 4:0. Hosté v první půli nebyli dopředu příliš nebezpeční, dá se zevrubně říci, že hráli to, co jsme jim dovolili.

Ve druhé půlce, uspokojeni možná poměrně vysokým vedením, došlo z naší strany k „populární“ ztvrdlohře, čili lenošení, O. Pintera snížil na 4:1, chvilku poté nás poslal sice opět do čtyřgólového vedení K. Merta na 5:1, ovšem to pro náboj zápasu ještě nebylo vše. Věteřovští následně během tří minut zatopili pod kotlem, to když Zd. Cenkner spolu s M. Sklenářem snížili na 5:3. Zdálo se, že jeden či druhý tým zvýší úsilí, aby se další drama nekonalo či konalo, ale nebylo tomu kupodivu tak. Nakonec jsme P. Bilíčkem chytrou střelou těmto úvahám dali konečnou a zvýšili na definitivních 6:3. Vítězství našeho týmu bylo - i přes už zmíněnou hluchou několikaminutovku - zasloužené, zvláště za snahu a produktivitu.
Rozhodčí Vrbovský si vedl výborně, to snad musely spravedlivě z(vy)hodnotit obě mužstva. Druhou (neméně výraznou) postavou zápasu byl diváky obou fantáborů pomyslně vyhlášen věteřovskými nominovaný asistent HR, ten byl naprosto nepřehlédnutelný, přestože - ač zřejmě postižen proslulým „příbramským“ syndromem - dočkal se bez (minimálně zdravotní) úhony závěrečného písknutí do píšťalky svého kolegy. Byl fantastický a úžasný zároveň, poněvadž upadl na zem, snad z důvodu až zbytečně pečlivé předzápasové přípravy, pouze dvakrát, zbylé pohybové obtíže vybalancoval bravurně, až noblesně. Všechna čest, na dálku zdravíme.

Takže jako vždy, sportu zdar, hezkým i veselým zážitkům také, no a těšme se již nyní na další soutěžní zápasy. pp

5. kolo   SO  2.9. 2017  v  16.00  hod.

SOKOL  ŽELETICE  -  SOKOL  VŘESOVICE        3 : 4

Góly :  Marek Luskač 2,  Ondřej Křižka  -  Lukáš Možíš 3,  Ondřej Červenka

Sestava :  Milan Kopecký   Martin Pazdera   Milan Donátek   Milan Ovesný   Milan Sležek   Lukáš Molek   Lukáš Možíš   Pavel Bilíček   Kamil Merta   Ondřej Červenka   Zdeněk Možíš

Střídali :   Tomáš Zedník   Petr Putna   Roman Jakubíček

Poločas :   3 : 1

Rozhodčí :   Tomáš  Knotek

Diváci :   60

V sobotu odpoledne jsme v pátém kole narazili na velmi houževnatého soupeře, jenž se chtěl po dobrém výkonu předvedeném v minulém kole v Žádovicích, vytáhnout také proti nám.  V prvním poločase to své předsevzetí želetičtí vzali vážně, posíleni zvláště na postu gólmana, do zápasu  "napochodovali" jako řádně promazaný stroj, již ve druhé minutě se dostal do úniku po pravé straně O. Křižka a M. Kopeckého přeloboval - 1:0. V 5. min. z podobné situace jsme skórovali také my, L. Možíš využil skoro navlas  stejné situace a srovnal na 1:1. Domácími to neotřáslo, pokračovali ve své hře, Marek Luskač  v rozmezí pěti minut přítomným předvedl, že umí přesně zacílit ze střední vzdálenosti a dvakrát svými tvrdými střelami k levé i pravé tyči naší branky  potěšil domácí diváky - 3:1. My jsme s tímto vývojem zápasu rozhodně nepočítali a na naší hře to bylo vidět. Nebyli jsme schopni si přesně přihrát ani nakrátko, bylo to špatné, navíc nám nevyšla ani výhoda možnosti skórovat z penalty, abychom se aspoň dostali na dostřel a co bylo už tak nějak hodné vstřelení gólu, zlikvidoval obrovitý domácí brankář.  Vedení domácího týmu po prvním poločase bylo zasloužené.

​Také úvod do druhé půle vyšel lépe domácím, byli útočnějším mančaftem, nám minimálně v prvních patnácti minutách furt nešlo vše  podle představ a předsevzetí. Přesto se nám podařil malý fotbalový,  jak se říká zázrak, během osmnácti minut  jsme L.Možíšem  skórovali 2x , jednou mu pomohl gólově hlavou O. Červenka. 3:4. No tohle v součtu bereme asi jak se říká - všemi deseti... Domácí tento neúspěch možná mrzí, ale mají v současnosti dobrý tým, budou určitě lepší. Pro nás vítězství znamená jednak tři body do tabulky a taky připomenutí si, že je třeba v každém zápase pracovat po celý herní čas, nese to plody - soutěž je teprve na začátku, proto se těšme na další fotbalová klání. Sportu zdar.        pp

4. kolo  SO  26.8. 2017   v  16.30 hod.

SOKOL  VŘESOVICE  -  FK SOKOL  LOVČICE       13 : 0

Góly:  Zdeněk Možíš 5,  Lukáš Možíš 4,  Roman Jakubíček 2,  Milan Sléžek,  Josef Donátek

Sestava:   Martin Zelenka  -  Štěpán Žáček   Milan Donátek   Richard Janča   Milan Sléžek   Kamil Merta   Lukáš Možíš   Lukáš Molek   Ondřej Červenka   Zdeněk Možíš   Martin Pazdera

Do hry připraveni:   Roman Jakubíček,   Josef Donátek

​Rozhodčí:   Zbyněk Zíma

Poločas:   4 : 0

Diváci:   60

V sobotu odpoledne k nám přijel soupeř, který "defakto" hraje tuto soutěž tak, že ji jen přežívá, doopravdy ji dobrovolně absolvuje asi jen s velkým vnitřním utrpením, to je holá pravda. Začátek utkání byl z naší strany vlažný, netlačili jsme se příliš dopředu, míč nás moc neposlouchal, pohybem jsme také nehýřili. Přesto jsme po první rychlejší akci Zd. Možíšem šli do vedení 1:0 ve 13. min, na dva nula tentýž hráč zvyšoval ve 32. min., pak M. Sléžek málem poničil brankovou s흡, bombou zvyšoval již na tři nula (39. min.), skóŕe první půle uzavřel svou premiérovou brankou v tomto utkání L. Možíš - 4:0. Hovořit o nějaké pěkné podívané nelze, to se ani nečekalo, diváci se spíše přišli podívat hlavně na góĺy.

Ty jsme začali přidávat již v úvodu druhé půle, L. Možíš naboural lovčickým již dost chatrné sebevědomí třemi góĺy během šesti minut, v 51. min. to bylo 7:0, výjímečně podařenou desetiminutovku jsme završili do 55. min. ještě brankami J. Donátka a Zd. Možíše, 9:0. Hostům tento góĺový nášup  psychicky neprospěl, bylo to na nich znát, hořce-vtipně jejich vystoupení glosoval hostující AR, který, jak uvedl, modlil se už od druhé minuty, aby byl konec zápasu - a jak bylo na něm vidět, trpěl moc. Jeho myšlenkový pochod byl skutečně k chápání, bez jakékoliv ironie. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla ještě čtyři branky, zasloužili se o ně dvakrát Zd. Možíš a R. Jakubíček,  u něhož návrat na hřiště po vážném zranění nohy by byl možná některými fandy před nějakým časem považován za zcela nemožný, ale on to dokázal !!!. Fantastické, přejeme vše dobré. Navíc jeho pohyb po hřišti by mu mohli závidět i jiní plejeři, mladší, trénovaní...

Diváci, tedy ti domácí, si snad na své přišli, hostům přejeme, aby podobným zážitkům, jakým byl bohužel pro ně ten sobotní, nebyli tak často vystavováni.

pp

3. kolo  SO  19.8. 2017 v 16.30 hod.

KOVO ŽDÁNICE B  -  SOKOL VŘESOVICE            2 : 2

Góly:  Lukáš Možíš,   Zdeněk Možíš

Sestava:   Martin Zelenka - Štěpán Žáček   Milan Donátek   Milan Ovesný   Milan Sléžek    Petr Putna   Libor Putna   Kamil Merta   Richard Janča   Lukáš Možíš   Zdeněk Možíš

Střídal:   Josef Donátek

Poločas:  0:2

​Rozhodčí:   Ondřej Kalivoda

Diváci:   40

Třetí kolo svedlo ke vzájemnému souboji dva šestibodové týmy z čela tabulky a čekal se, jak jinak, na této ždánické půdě zápas plný osobních střetů. Domácí vzali duel opět prestižně, zřejmě nabuzení svým dosavadním bodovým ziskem nebo pod dojmem toho, že jsme pro ně tak nějak nepříjemní. První půle byla od začátku vedena především z domácí strany zvláště od některých jejich hráčů trošku zbytečně přemotivovaně, dráždilo je skoro vše. My jsme měli sestavu díky několika absencím obtížněji skládanou, ale snažili jsme se i tak o naši klasicky technickou hru. V 10. min. Lukáš Možíš po nenápadné akci vystřelil na konci svého slalomu bombu na domácí branku asi ze  25 m, která domácího gólmana zaskočila a skončila těsně pod břevnem 0:1.  Jak již uvedeno, domácí zvláště po tomto inkasovaném gólu v neřídkých případech urgovali u slabého sudího odpískání výhody pro svou stranu, skoro by se zdálo, že snad až pozbyli poslední špetku soudnosti. Byli to však naši,hráči, kteří v první půli byli asi lepší, herní kombinace sice ne vždy byla ideální, ale brejky nám vycházely. Ve 40. min. Zdeněk Možíš dorazil do domácí svatyně míč po rychlé akci vedené zleva a bylo to 0:2. Poločasové vedení bylo určitě zasloužené.

​Do druhé půle jsme však již nevstoupili tak odhodlaně, byli jsme krátcí v přihrávkách, nedařilo se nám být  především i díky pomalejšímu a nedůraznému nasazení herně konsolidovaní. To se promítlo v postupnou dom​ácí převahu, zvláště ve středu hřiště hráči KOVA  správně vytušili náš slabší pohyb po hrací ploše a tlačili nás před svou šestnáctku, byli lepším týmem. Výsledkem jejich vhodně volené nátlakové hry byly dva vstřelené góly v rozmezí tří minut mezi 70. a 73 min., to se zapsali do listiny střelců Tomáš Komárek a David Štipčák, čímž srovnali na remízový stav. Do konce  tohoto zápolení už nenašel ani jeden ze soupeřů pověstný klíč k odemčení soupeřovy branky a tak si oba týmy připsaly po jednom bodu do tabulky za určitě spravedlivou remízu 2:2.           pp

2. kolo  NE 13.8. 2017  v 17 hod.

SOKOL VŘESOVICE  -  SLAVOJ MORAVANY      2:1

Góly :    Ondřej Červenka,  Richard Janča    -    Roman Udržal

Sestava :       Martin Zelenka  -  Štěpán Žáček   Petr Putna   Libor Putna   Milan Donátek   Pavel Bilíček   Ondřej Červenka   Martin Pazdera   Kamil Merta   Lukáš Možíš   Zdeněk Možíš

Na střídačce připraveni:  Richard Janča,  Mirek Vavřík,  Milan Ovesný

Poločas :     1:0

Rozhodčí :   Jakub Zíma

Diváci :    100

Pohledem přímého účastníka na hřišti :

"Karbaník"  Štěpán Macúch vytáhnul v posledních vteřinách zápasu eso z rukávu

K velkému derby se ve III.třídě skupiny B chystali domácí borci vřesovického Sokolu. V nedělním odpoledni měl na jejich půdu zavítat Slavoj Moravany. Nutno podotknout, že tohle derby už se nehrálo hezkou řádku let a tak se dalo očekávat , že tento prestižní duel přitáhne nemalou hrstku diváků z okolí. Obě mužstva své úvodní duely zvládli na jedničku a tak určitě chtěly pokračovat v nastoleném trendu i nadále.

Výkop patřil domácím chlapíkům, kteří v první desetiminotovce zaměstnávali hostující dlouhány s plnou vervou, avšak bez nějakého vážnějšího ohrožení svatyně. Až přišla 15.minuta.  Putna Libor vysunul pohlednou příhrou Možíše Z., jenž servíroval na velké vápno svému kolegovi z útoku Ondřeji Červenkovi, který s klidem zkušeného harcovníka nastavil levici a mohli jsme prostírat světelnou tabuli na 1:0. Nutno zmínit a vyzdvihnout výkon právě Ondřeje, který patřil k nejlepším na hřišti a k odbojovanému výkonu přidal pohlednou branku. Postupem času se začali probouzet i pušky z Moravan. Zejména Jašíček měl za zápas na noze snad tři tutovky, naštěstí pro domácí si v neděli neobul střelecké střevíce. Pár důležitých zákroků si připsal i golman Zelenka. Ke konci poločasu si vzali slovo opět Vřesovice, po přihravce Červenky O. se dostal ke střele Možíš L.,ale brankář Zelinka jeho pokus vyrazil a poradil si i s dorážkou bratra Zdeňka. Ve 40.min po nákopu ze strany zkusil štěstí z úhlu lišácky Možíš L., jenže padajícímu listu chyběl nějaký ten metr, a tak se do kabin šlo za stavu 1:0 pro domácí.
Druhý poločas, pokračoval ve stejném duchu jako ten první. Moravany toužili po vyrovnání, ale své pokusy zejména hlavou zakončovali až nemohoucně. Podobně si na druhé straně počínal Bilíček P., který měl na noze zvýšení – bohužel střela nemířila mezi tři tyče. Zhruba v polovině druhé půle se k přímému kopu postavil Možíš Z. a s jeho ostrou střelou měl hostující Zelinka velké problémy. Po té začal tlak Moravan. Roh střídal roh a vyrovnávající branka visela ve vzduchu. Té se Moravany dočkaly až v 89. minutě, kdy střídající Udržal R. dorazil míč za bezmocného Zelenku – dobíhající Pazdera M. už nestihl míč vykopnout z klece, a tak se hostující mohli radovat z vidiny připsání alespoň jednoho bodíku do tabulky. Jenže pozor. Jak všichni víme, Vřesovice mají smysl pro časté zakomponování dramatických zápletek a pro nedělní podvečer to platilo v pozitivním slova smyslu dvojnásob. Do křídla byl vyslán Putna P., odcentroval a Bařina odklidil míč na roh. Nyní si vzal své slovo domácí stratég Štěpán,,Guardiola´´Macúch. Na hřiště vyslal Janču R. s jednoduchým pokynem – dej gol. Míč si postavil Možíš Z. a opět ukázal brilantní kopací techniku a zakroutil míč směrem na přední tyč – hostující Buštík míč hlavou nasměřoval pouze do břevna vlastní branky, od něj se dále odrazil k zadní tyči , kde dobíhal s lehkým úsměvem právě střídající Janča R. a pohodlně upravil na konečných 2:1 pro domácí. Nutno však ocenit i výkon Moravan, které nebýt zahozených šancí, mohly pomýšlet na mnohem lepší výsledek. Sportu zdar.      LM