Historie klubu

f6.jpg

Ve fotogalerii jsou přiloženy snímky, které se zachovaly. Jsou na nich plejeři, kteří reprezentovali naši obec  v mnoha (nejen) fotbalových kláních. Kromě fotbalu se zde hrál i stolní tenis a pozadu nezůstávaly i šachy. Možná zde byl v hluboké minulosti provozován i jiný sport, ale o tom není zmínka.

Po dobu několika desetiletí hájila barvy Vřesovic spousta hráčů. Hlavně místních, ale i přespolních. Výčet jmen by zabral rozhodně několik stránek. Pokud se podaří získat více dalších fotek, budou zde.

Kdo byli ti pánové, na věru hodně památné fotografii s činkou u nohou, se už asi nedovím(e). Nicméně byl to zřejmě legendární postřeh neznámého fotografa, jenž tímto zdokumentoval samotné počátky "fyzkultury" v obci. Tato fotka je velmi - z dnešního pohledu - ceněná.  Na dalších záznamech jsou už Ti, které si více pamatujeme. Aspoň některé...

Co se týká fotbalu, dříve nazývaného i slovem kopaná, ten ve Vřesovicích zažíval, tak jako všude jinde, časy dobré i méně dobré. K těm lepším určitě patří krátké, ale nejúspěšnější období zdejšího fotbalu, to když přibližně uprostřed poslední dekády dvacátého století se zde hrála I.B třída. Ze současného týmu tuhle skoro euforickou dobu jako hráč zažil trenér Š. Macúch. V kádru týmu pro připomenutí byla taková esa, jako:  F. Komňacký, J. Koubský, O. a L. Vaníčkovi, Vl. Filásek, J. Zdeněk, Z. Drobil, L. Zdeněk, M. Riedl, L. Křemeček, B. Junášek, V. Mynář, F. Jureček, M. Krýsa, R. Tomšej, P. Polášek, R. Selucký, J. Mezihorák, Fr. Kadlček, řada a řada dalších vynikajících fotbalistů, tento jmenovitý výčet je vždy bohužel ošidný, snad Ti, kteří zde nebyli jmenováni, se neurazí, bude snahou jej doupřesnit a doplnit.

V této době zde bylo i záložní B-mužstvo, startující ve čtvrté třídě. Úspěšné období však vystřídalo skoro období temna, kdy se zde po několik dalších let zažívala fotbalově téměř klinická smrt,  tým byl beznadějně poslední v poslední třídě, no opravdu to nebylo dobré.

V posledních letech se však podařilo mužstvo zkonsolidovat, zlepšil se i divácký zájem, hřiště je upravené včetně okolí a to je prima. Snahou současného funkcionářského a hráčského přičiňování je, aby i v této nelehké době, kdy hráčů spíše z různých důvodů ubývá než přibývá,  byl fotbal ve Vřesovicích životaschopný a přinášel všem pokud možno ještě dlouho radost.

Na obrázku v záhlaví je současný klubový znak našeho týmu, vytvořený v roce 2017. Všem těm hráčům, stejně jako stovkám dalších, kteří v mnoha zápasech oblékali dres Vřesovic,  rozhodně patří úcta a je třeba před nimi smeknout, minimálně z historického hlediska, onen pomyslný klobouk.