FK DOMANÍN   -   SOKOL VŘESOVICE     1:3

Góly:  Bronislav Ryba   -   Zdeněk Možíš 2x,   Lukáš Možíš

Sestava:   Martin Zelenka  -  Štěpán Žáček   Milan Donátek   Milan Ovesný   Milan Sležek    Ondřej Červenka   Kamil Merta   Petr Putna   Richard Janča   Zdeněk Možíš   Lukáš Možíš   -   Roman Jakubíček

Poločas:   0:3

Rozhodčí:   Ladislav Kukula

Diváci:  35

Poslední zápas sezóny 2017-2018 divákům nabídnul aspoň v 1. poločase hru hodnou třetí třídy, na tvrdém, ale poměrně rovném placu se akce obou soupeřících mančaftů sice nerodily uceleně, ale dalo se na to dívat, ve 21. min. se prodral v domácím velkém vápně do výhodné střelecké pozice Zdeněk Možíš a nezaváhal - 0:1. Minutu nato se po samostatném úniku podařilo Lukáši Možíšovi obejít i domácího gólmana "Sidiho" a vedli jsme 0:2.  Úspěšnou střeleckou desetiminutovku jsme završili ve 31. min., kdy Zdeněk Možíš v podobné situaci, která předcházela jeho první brance, se dokázal zkoncentrovat, udržel stabilitu a i když tísněný domácími beky, protlačil svou střelu do domácí branky - 0:3. Dá se říci, že v první půli jsme měli více ze hry, měli i další možnosti k docílení gólu, jenže se tak nestalo, tento stav do konce poločasu vydržel.

Ve druhém poločase se už hrála z naší strany  pouze jakási ůdržbová partie, domácí zaslouženě aspoň jednou zvedli ruce k radosti, v 53. min. Bronislav Ryba snížil střelou k tyči na 1:3. Jinak toho k vidění vlastně nebylo skoro vůbec nic, bylo znát, že sezóna končí, tempo hry se postupem času pokradmu blížilo plážovému ťukání, no někdy, kdyby aspoň to. Určitě vysvobozením pro oba týmy byl nenápadný závěrečný hvizd nenápadného rozhodčího Kukuly, poslední týmové foto této sezóny a jak se říká fertig.

Skončili jsme na třetím místě, což je určitě pěkné umístění, mohlo být lepší, ale i horší, ale tak je to.  Děkujeme hráčům a všem, kteří byli "okolo" týmu za to, že jsme se měli na co těšit, co prožívat, většinou to bylo bezva.  Do dalšího ročníku přejeme za fanoušky opět mnoho úspěchů a pokud možno vždy radost ze hry a předvedeného výkonu. Sportu zdar.    pp

Sokol Vřesovice – Sokol Bohuslavice 13:2 (6:0)
Branky: 1´+54´+62´+65´ Možíš Z., 7´+16´ Červenka, 10´ Merta, 12´+49´ Možíš L., 20´+57´ Ryba, 70´+83´ Putna – 73´+79´ Maga. Diváci: 70

Exhibiční zápas předvedly Vřesovice s Bohuslavicemi. Domácí měli na střídání pouze jednoho hráče, přesto zápasu jasně dominovali. Hosté vřesovské v tomto punktu  však "trumfli", přijeli k zápasu pouze s devíti členy výběru, takže to pro ně bylo těžké, podle některých přítomných jim situaci komplikuje tak trošku nezájem reprezentovat obec, která i když je předměstím  Kyjova, byla po dlouhá léta fotbalem protknutá a vyšly odtud takové dnes už legendy jako Šrůtka, Filla, Beneš, Maleňák a mnozí, mnozí další.  Věřme, že je to jen dílčí stav a bohuslavičtí budou dál na fotbalové mapě okresu Hodonín.

Část článku je převzata, omlouváme se, nebylo možné získat více objektivních poznatků k utkání. Tedy jen zkráceně, již od prvních minut bylo zřejmé, že domácí využijí určitou přesilovku, sázeli jeden gól za druhým, ve dvacáté minutě šest nula, to bylo pro hosty devastující, nevzdali se, hráli dál na co měli a odměnou jim snad byly dva vstřelené góly Martinem Magou v rozmezí šesti minut v závěru druhého poločasu.

Je trošku smutné, že některé zápasy jsou určitými hendikepy soupeřících týmů devalvovány, je to však vyústění dlouhodobě známého, pracovní vytížení, chybí fotbalově chtivá a pohybově (gramotná) obratná mládež, jindy "vítězí" nezdravé ego, těch faktorů je mnoho, bohužel. Škoda, ale věřme, že bude líp i když.... - no uvidíme. Stále platí - sportu a fotbalu zvláště - zdar.    pp

NE    3.6.2018      16.30 hod.    24. kolo

SOKOL ARCHLEBOV   -   SOKOL VŘESOVICE     2:3

Góly:   Tomáš Němec   David Fila   -   Mirek Vavřík   Lukáš Možíš   vlastní

Sestava:   Richard Janča - Štěpán Žáček   Milan Donátek   Milan Sležek   David Ryba   Lukáš Molek   Ondřej Červenka   Kamil Merta   Petr Putna   Lukáš Možíš   Roman Jakubíček    -   Mirek Vavřík   Milan Ovesný   Milan Kopecký

Poločas:   1:2

Diváci:   60

Úvod utkání již klasicky přinesl mírnou převahu domácího celku, avšak díky nepřesnostem ,ať už díky svým vlastním zapříčiněním nebo kvůli těžšímu terénu se nějakou dobu držel stav 0:0. Změnu ve skóre přinesl až kvalitní centr z pravé strany od Žáčka Š. za obranu domácího celku ,kde nabíhal náš útočník Miroslav Vavřík a hlavou lehce trknul míč k právě tyči domácího gólmana 0:1. Domácí nesložili zbraně a díky standartkám z kterých hrozil zejména Přikryl Lukáš vytvářeli určitý tlak na branku v které pro dnešek zaujmul místo Janča Richard a nutno dodat vedl si výborně. Avšak ve skórování domácímu Němcovi po vysunutí Přikrylem nezabránil. 1:1. V dalším průběhu byl v pokutovém území domácího Archlebova faulován Možíš L. ale sudí jaksi neviděl nebo se možná nechtěl pouštět tzv. do větších akcí a ukázat tak na bílý bod. Do poločasu se nám přeci jen podařilo skórovat po druhé, když po výměně míče Mozise L. a Červenky O. prvně jmenovaný obešel brankáře a zasunul na 1:2.

Druhá půle nabídla spoustu dalších nepřesnosti. Červenka O. a Možíš L. své nájezdy neproměnili. Domaci se větší šance nedočkali. A tak po přímém kopu Možíse L. se k dorážcce dostal Jakubíček R. a i s přispěním domácího obránce dostal míč do sítě. 1:3. V závěrečných minutách se domáci zmohli jen na kosmetickou úpravu po chybě naší obrany a tak nás neproměněné šance nemuseli tak mrzet ,neboť po následném rozehrání zápas ukončil s konečným skóre 2:3 pro naše plejery. Sportu zdar.      LM

SO    26.5.2018     16.30 hod.   23. kolo

SOKOL VŘESOVICE  -  VLAST JEŽOV        2:3

Góly:  Lukáš Molek   Lukáš Možíš   -   Michal Hlavinka 2,  Ondřej Vajgara

​Sestava:   Milan Kopecký    Štěpán Žáček   Milan Donátek   Richard Janča   Milan Sležek    Lukáš Molek   Ondřej Červenka   Pavel Bilíček  Kamil Merta   Lukáš Možíš   Zdeněk Možíš

​Střídání:   Roman Jakubíček   David Ryba   Mirek Vavřík   Tomáš Zedník   Martin Zelenka

​Poločas:   1:1

Rozhodčí:   Vojtěch Husár

​Diváci:   90

​Po prohře 0:3 v Žeravicích v minulém kole,  kterou je možno považovat i po týdnu za ostudnou a to především vzhledem k nepochopitelně odevzdanému hernímu projevu čili všeobecně  - jak zhodnotili přímí účastníci - (ne)výkonu, došlo na poslední derby v tomto soutěžním ročníku mezi prvními dvěma týmy současné tabulky. Bylo zřejmé již před výkopem, že se tentokrát bude hrát už pouze o prestiž, Ježov byl totiž před tímto zápasem jasným postupujícím.  První poločas byl fotbalově poměrně kvalitní, herně i určitou, ale opravdu mírnou, dynamičností kořeněný, jenže všeobecně  rychlostně slabší.  V 10. min. se dostal po pravé straně do otevřeného prostoru v hostující defenzívě k možnosti ohrožení branky Lukáš Molek a své sólo zakončil úspěšně 1:0.   Hosté, vědomi si svých kvalit rozhodně nepanikařili, hráli si své, jejich snažení bylo korunováno ve 29. min.,  Michal Hlavinka po centru zprava doklepl na 1:1. Pro nás v první půli jedna tzv.  velká škoda - tři gólovky jsme nedali, hosty jednou vychytal při sólu Hlavinky náš brankář.  Nerozhodný výsledek po pětačtyřiceti minutách hry byl však asi spravedlivý.

​Do druhé  půle vstoupili lépe hosté,  ve 46. min. jsme zbytečně na polovině hrací plochy přišli o míč. ježovští hbitě zaútočili a sérií krátkých přihrávek připravili pro Michala  Hlavinku gólovku, kterou nepohrdnul - 1:2. Od této chvíle až po sedmdesátou minutu hry byli hosté lepší, pohybově nás přehrávali a fotbalem se bavili.  V poslední dvacetiminutovce jsme přece jen mírně, jak se říká, zvedli hlavy, jenže Lukáš Možíš v této minifázi herního vzepětí neproměnil ani svou čtvrtou tutovku v zápase, takže se skóre neměnilo. Ale aby to bylo objektivně popsáno - i hosté měli šance díky své kreativitě, neproměnili, podařilo se jim to až v závěru, v 85. min. Ondřej Vajgara zakončil do odkryté části naší branky jednu z mnoha biliárovek a navýšil na 1:3. V 88. min. se přece jen dočkal v zápase i Lukáš Možíš, využil okénka v obraně hostů a gólový účet tohoto zápolení zcelil střelou k tyči na 2:3.

​Co závěrem říci - vítězství hostů bylo zasloužené, postup do vyšší soutěže rovněž, o tom žádná, nám trošku dochází síly, hlavně ve druhých poločasech, takže v tomto je třeba hledat možná jednu z příčin posledních neúspěchů.  Opticky to tak vypadá. Věřme, že  závěr celkem dobře zvládnuté sezóny zakončíme dobrými výkony a pěkné umístění v popředí tabulky uhájíme. Dobrému sportu zdar.       pp

SO   5.5.2018    10 hod.     20.kolo

SOKOL  VŘESOVICE   -   SOKOL  ŽÁDOVICE       4 : 1

Góly:   Lukáš Možíš 2,   Lukáš Molek,   Ondřej Červenka   -   Dominik Rotter

Sestava:   Martin Zelenka  -  Štěpán Žáček   Milan Donátek   Pavel Bilíček   Milan Sležek   Lukáš Molek   Ondřej Červenka   Richard Janča   David Ryba   Lukáš Možíš   Zdeněk Možíš

Střídání:   Roman Jakubíček   Mirek Vavřík

Rozhodčí:   Kamil  Horňáček

Poločas:  2:0

Diváci:    50

​Sobotní dopolední úvodní zápas 20. kola svedl k souboji týmy z regionu, a začalo se očekávaně podle "derby not". Od úvodu se týmy předháněly v obětavosti, vzájemné souboje byly někdy ostré jako skalpel, hra se periodicky přelévala na obě strany, diváci měli o napínavou podívanou postaráno. Hosté se dostali dvakrát do nadějné možnosti, jejich zakončující forwardi však stáli v postavení mimo hru. V 15. min. využil domácí Lukáš Možíš dlouhý nákop do běhu a podél vybíhajícího gólmana Benedíka skóroval, vedli jsme 1:0. Hosty to ještě více vzbudilo, snažili se po stranách i středem, jenže naše obrana hrála možno říci dobře, takže hosté se neměli možnost radovat ze vstřelené branky. V 31. min. Lukáš Možíš využil téměř stejné možnosti, jako mu byla nabídnuta u prvního gólu a opět podél brankáře hostí posunul balon za jeho záda ke vzdálenější tyči - 2:0.  Byla to především první půle, která přinesla poměrně dramatickou podívanou, okořeněnou zvýšenou bojovností a nasazením.  Dva nula vydrželo do 45. min., za tohoto stavu se týmy na patnáct minut od sebe odpočinkově oddělily.

Ve druhém poločase byla ještě několik minut znát ostřejší příchuť některých střetů, nešlo však o záměrně situace vyhrocené, plynuly ze zápalu boje. V 59. min. hostující Dominik Rotter využil legračně vypadajícího nedorozumění našich hráčů čelících v jednoduché obranné činnosti prakticky nulovému ohrožení a dostal hosty znovu do hry - 2:1.  Hra tak zase nabrala na zvýšené dynamičnosti, my jsme chtěli skóre navýšit, hosté srovnat. Situací, kdy se balon pohyboval na nohách středových plejerů mnoho nebylo, hrálo se sympaticky nahoru dolů. Další změnu ve skóre přinesla až 76. min., po levé straně utekl bekům Lukáš Molek a trefil se tak, že umístěnou trefou poškodil v horním rohu síť hostující brány, 3:1.  Hostům navíc v závěru utkání neukázněnost vzala naději na lepší výsledek, dva jejich hráči byli vyloučeni během několika sekund, je pravdou, že při odchodu ze hřiště na sebe nemuseli příliš dlouho, vlastně vůbec, čekat. V 89. min. jsme výhru pečetili Ondrou Červenkou, jenž tvrdou střelou završil naše vítězství na závěrečných 4:1. Je možno zkonstatovat, že naše vítězství bylo asi zasloužené, o jeho výši se mohou vést debaty, ale nic to na věci nemění. Oplatili jsme soupeři podzimní porážku, toť vše. Úrovní zápasu se tento určitě řadil k těm rozhodně lepším, které je možné ve třetí třídě na okrese shlédnout.  Tak ať se oběma týmům vede i nadále. Sportu zdar.     pp

NE   29.4.2018     16. hod.     19. kolo

SOKOL  VĚTEŘOV    -    SOKOL  VŘESOVICE         4:7

Góly:   Martin Sklenář   Igor Minčík   Pavel Sklenář   Oldřich Pintera z penalty   -   Richard Janča   Pavel Bilíček 2   Zdeněk Možíš 2   Lukáš Možíš 2

​Sestava:    Martin Zelenka   Štěpán Žáček   Milan Donátek  Richard Janča   Milan Sležek   Pavel Bilíček   Ondřej Červenka   Martin Pazdera  Tomáš Zedník   Lukáš Možíš   Zdeněk Možíš

Střídání:    Roman Jakubíček    Milan Ovesný   Mirek Vavřík    Josef Donátek   David Ryba

Rozhodčí:   Jaroslav Svoboda

Poločas:   3:3

Diváci:   70

Vzájemné soutěžní zápasy těchto týmů bývají bohaté na góly, nedělní duel nebyl výjímkou, jedenáctkrát byli brankáři překonáni, to je jednak výborné vysvědčení pro střelce, horší však pro jednotlivé defenzívy.  Domácí naskočili do zápasu s velkým elánem, chtěli potvrdit určitě ne náhodné vítězství v Žádovicích, v 5. min. Martin Sklenář načal gólovou zápasovou smršť. Brzy se nám sice podařilo srovnat Richardem Jančou, patnáct minut nerozhodný stav 1:1 vydržel, jenže domácí chtěli své příznivce potěšit nejen dobrým výkonem, ale také něco soupeři jak se říká nasypat. Do 32. min. se jim to podařilo dvakrát, přičinili se o to Igor Minčík a Pavel Sklenář.  Náš tým nerezignoval, během tří minut se nám zadařilo srovnat na 3:3 Zdeňkem Možíšem a Pavlem Bilíčkem, k vidění byli i další šance obou týmů, skóre se však v prvním poločase již neměnilo.  Divákům se tento gólový počin musel líbit, k tomu počasí ideální, prostředí ideální, co víc si přát.

​Ve druhém poločase se dlouho hrálo bez vstřeleného gólu, asi pětadvacet minut tomu tak bylo, skoro nic nenasvědčovalo tomu, že by diváci mohli ještě pětkrát být svědky toho, jak si gólmani jdou do brány smutně pro míč. Podařilo se nám během sedmi minut odskočit domácím na třígólový rozdíl, svého bratrance Tomáše v domácí svatyni dvakrát   překonal Lukáš Možíš a jednou Pavel Bilíček. Tohle bylo doslova zlomové, domácí sice minutu poté snížili Oldřichem Pinterou z penalty na 4:6, jenže Zdeněk Možíš v 90. min. zvýšil opět na již výše zmíněný třígólový rozdíl - 4:7. Takovým brankovým poměrem i zápas, který se obešel bez hráčských i diváckých potíží, skončil.  Pro domácí hráče je taková to prohra asi krutá, ale smutnit nemusí, soutěž se v podstatě už jen dohrává, o postupujícím je rozhodnuto, gratulace do Ježova, takže je vlastně dost času si zahrát fotbal bez nervů, pro radost a především pobavení, jak samotných hráčů, tak diváků. Kéž by tomu tak bylo.   Sportu zdar.         pp

SO   21.4.2018     16 hod.     18. kolo

SOKOL VŘESOVICE   -   SOKOL ŽELETICE       3:3

​Góly:   Lukáš Možíš    Roman Jakubíček   Mirek Vavřík   -   Adam Pánek   Matěj Zálešák   Marek Luskač

Sestava:   Martin Zelenka   Štěpán Žáček    Milan Donátek   Milan Ovesný   Milan Sležek   Petr Putna   Ondřej Červenka   Roman Jakubíček   Richard Janča   Zdeněk Možíš   Lukáš Možíš

Střídali:   David Ryba   Mirek Vavřík

Rozhodčí:   Jakub Zima

Poločas:   2:0

Diváci:    70

V osmnáctém kole přijel soupeř, jenž se oprávněně pyšnil prozatím výbornými výkony i výsledky na jaře. Hned úvodní minuty napověděly, že to náhoda není. Začátek utkání se nesl ve znamení útočných snah obou týmů, diváci byli určitě rádi, že přijel soupeř, který má zájem tvořit, ne bořit. Bylo to příjemné a taky zajímavé. Ve 14. min. jsme se dostali do vedení střelou z úhlu, Lukáš Možíš prudce vystřelil míč z přímého kopu, nešťastná teč hostujícího beka lehce jej nadzvedla a bylo to 1:0 pro domácí. Hosté se tímto nijak nezlomili, pokračovali stejně vytrvale směrem dopředu, dostávali se do příležitostí, které bylo možno nazvat je šancemi, trefili tyč, hlavou se minuli o centimetry. Ve 40. min. se dostal do samostatného úniku Roman Jakubíček a nezaváhal, 2:0. Hned chvíli nato měl na vlas podobné možnosti k navýšení skóre Lukáš Možíš, nebyl radostí ze vstřeleného gólu obdařen, rovněž tak domácí diváci, proto se do šaten šlo za tohoto stavu.

Druhý poločas měl stejnou kvalitu, každý útok soupeřů na malém hřišti nesl určitý zvýšený náboj a dost často byly k vidění i překvapivé akce. V 53. min. hostující Adam Pánek snížil na 2:1, čekalo se, že bude gólů přibývat. Stalo se tak v 63. min., hostující Matěj Zálešák zůstal po centru z pravé strany sám před domácím gólmanem a bylo - zaslouženě - srovnáno na 2:2. No a aby tohle všechno pro nás nebylo málo, deset minut před koncem jsme všichni přítomní zažili situaci, která jednak vedla k vedení soupeře na 2:3, popis téhle situace, která vedla k tomuto gólovému obratu ve prospěch želetických, je už s malým odstupem času nedůležitý, je však třeba říci, že se smálo v té chvíli dost diváků. No tož tak.  Naštěstí jsme do konce utkání stačili srovnat Mirkem Vavříkem na 3:3, což byla definitiva.

Dovolím si malou noticku - je naprosto na místě poděkovat hráčům za snahu, hráli jsme proti pohybově i herně kvalitnímu soupeři, přesto a právě proto je patřičné zvlášť poděkovat při naší stále se snižující docházce hráčů k soutěžním zápasům těm, kteří  zastoupili věkově mladé, životem znavené - čtyřicátníci, kteří už jen občas zaskakují, ukázali právě těm z různých důvodů k zápasu se do kabiny nedostavivším, že mají na rozdíl od nich fotbal rádi.      pp

NE   15.4.2018   15.30 hod.   17. kolo

SOKOL  LOVČICE   -   SOKOL  VŘESOVICE      2:4

​Góly:  Miroslav Blatný   Tomáš Uhýrek  -   Lukáš Možíš 2x (oba z penalty)   vlastní (Marek Šrom)   Richard Janča

Sestava:   Martin Zelenka   Petr Putna   Milan Donátek   Milan Ovesný   Milan Sležek   Štěpán Žáček   Tomáš Zedník   Ondřej Červenka   Richard Janča   Lukáš Možíš   Zdeněk Možíš

Střídání:   Roman Jakubíček,   David Ryba,   Josef Donátek

Rozhodčí:   Marek Rybecký

Poločas:   0:1

Diváci:   100

V nedělním odpoledni čekal na naše fotbalisty poslední tým 3.tridy skupiny B. Dle postavení týmu v tabulce se očekával jasný průběh utkání ,avšak realita byla jaksi jiná. V prvním poločase naší hře chyběla myšlenka , chuť do pohybu a jakési obětování se pro pozitivní výsledek. I přesto jsme šli do vedení z pokutového kopu , po faulu na Mozise L. ,jenž poslal míč z bílého bodu k levé tyči. 0:1. Po spolupráci a výměně míče po ose Červenka - Možíš L.- Červenka šel posledně jmenovaný sám na bránu bohužel nemířil přesně. Poločas.
Po změně stran a menším občerstvení se šlo znovu na věc. Po levé straně se uvolnil Možíš Z. ktery směřoval prihru před bránu domácích ,kde číhal Červenka O. ještě před ním však zamířil do vlastní sítě obránce domácích.0:2  Lovčice však své snažení nezabalili a krátce na to přehodil hlavou jeden z domácích plejeru překvapeného gólmana Zelenku. 1:2 tento stav však neměl dlouhého trvání když se prodral podél brankové čáry Možíš Z. a byl sražen v domácí ,,16". Nařízenou penaltu proměnil se štěstím Možíš L. 1:3. Domácí to i přesto nezabalili a sympaticky se pokoušeli o zdramatizování utkání ,což se jim podařilo nějakých 15 min před koncem utkání ,kdy po pohledné akci zamířil k tyči z první jeden z domácích hráčů. Poslední slovo si vzal těsně před konecnym hvizdem R.Janča který propálil gólmana domácích střelou pod břevno 2:4. V dalším utkání nás čeká těžký soupeř na domácím hřišti v podobě celku Želetic.     LM

SO   7.4.2018     15.30 hod.    16. kolo

SOKOL  VŘESOVICE  -  KOVO  ŽDÁNICE  B      4 : 3

Góly:  Pavel Bilíček 2,   Lukáš Možíš,   Zdeněk Možíš  -  Milan Svršek,  Milan Kotík,  Adam Mlčák

Sestava:  Richard Janča   Petr Putna   Milan Donátek   Milan Ovesný   Milan Sležek   Lukáš Molek   Pavel Bilíček   Ondřej Červenka   Štěpán Žáček   Zdeněk Možíš   Lukáš Možíš

Připraveni ke střídání:   Ivo Riedl,  Mirek Vavřík,  Roman Jakubíček

Rozhodčí:   Ondřej Bezděk

Poločas:  1 : 2

Diváci:  30

Do třetího jarního utkání jsme vstoupili s určitou vizitkou, která měla stvrdit předchozí výhru v Moravanech. Již od začátku tohle však nebylo vůbec jednoduché. Soupeř přijel s kvalitním týmem, jenž byl odhodlán neprodat svou kůži lacino. První minuty zápasu napověděly, že se tak postupně stane. V 9. min. hosté po rychlé akci dali první gól Milanem Svrškem na  0:1 a i dále měli víceméně navrch. Velice těžce jsme se dostávali k ohrožení jejich branky. Ve 25. min. se však prokličkoval Lukáš Možíš soupeřovou obranou dvojicí a střílený centr Pavel Bilíček i s trochou štěstí trefil na srovnání 1:1. V následujících dalších minutách jsme v prvním poločase neměli herní převahu, naopak hosté takzvaně udeřili ještě jednou, Milan Kotík zvýšil opět po rychlém přečíslení naší obrany střelou z mírného úhlu na 1:2.  Je pravdou, že tohle vedení soupeře bylo zasloužené, hosté měli vzadu výškovou převahu, míče z naší strany nakopávané sbírali s jistotou a taky bojovali o každý balón více srdnatěji jak naši hráči. Do konce první půle jsme se jen lopotně dostávali před hostující vápno, naše další útočné snažení kýžené vyrovnání nepřineslo a tak tímto brankovým poměrem skončil i první poločas.

Druhý poločas přinesl divákovi již záživnější podívanou. Náš tým o poločase snad pochopil, že dnešní soupeř bude těžce k překonání hrou vedenou povětšinou do vyšších pater, snažil se hrát dopředu více po zemi. V 63. min. Lukáš Možíš nabídkou svého bratra nepohrdnul a po rychlém brejku srovnal na 2:2. Zápas začal tímto momentem gradovat, oběma týmům se jakoby otevřela hledí. Bylo fajn a především taky divácky zajímavé, jak to bude dál.  V 73. min. Zd. Možíš střelou z přímého trestného kopu trefil záda Pavla Bilíčka, nastala změna směru a míč potřetí skončil za zády jinak výborného gólmana hostí Martina Rubana.  Když zvyšoval v 73. min. Zd. Možíš na 4:2, bylo relativně jakoby rozhodnuto, jenže nebylo, o závěrečnou dramatičnost se postaral Adam Mlčák, po trestném kopu byl rychlejší v reakci na nastalou situaci a snížil na 4:3. Rozhodčí Bezděk nastavil správně ještě čtyři minuty k dohrání zápasu, tohle bylo v pořádku. Dnešní vítězství bylo doslova vydřené, na hřišti se vedlo tohle zápolení z obou stran férově - a tak by to mělo být. Sportu zdar.    pp

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

SO   31.3.2018    15.30 hod.   15. kolo

SLAVOJ  MORAVANY  -  SOKOL  VŘESOVICE      2:3

Góly:  Burýšek Michal   Jašíček Michal z penalty  -  Možíš Lukáš   Možíš Zdeněk   Červenka Ondřej

Sestava:  Zelenka Martin   Žáček Štěpán   Donátek Milan   Ovesný Milan   Sležek Milan   Merta Kamil   Bilíček Pavel   Červenka Ondřej   Putna Petr   Možíš Zdeněk   Možíš Lukáš

Střídání:   Jakubíček Roman   Janča Richard   Riedl Ivo

Rozhodčí:   Roman Kolář    Jaroslav Svoboda

Poločas:   0:2

Diváci:   120

Dva osmadvacetibodové soupeře svedl los k vzájemnému zápasu o sobotním velikonočním odpoledni. Poměrně početnému publiku se představili vyrovnaní rivalové, začátek zápolení měli domácí ve své režii, pustili se do souboje s velkým odhodláním, jejich tlak v prvních patnácti minutách byl značný, vzdorovali jsme naštěstí úspěšně. Po tomto marném obléhání naší svatyně domácím znejistěly nohy, šlo již následně spíše o nákopy, kterým silnější vítr směrově neprospíval. Ve 20. min. jsme z prvního vážného útočného ataku naopak domácí rozesmutněli poprvé a to Lukášem Možíšem, jenž si zkušeně poradil s domácí, v těchto momentech "hliněnou" bránící trojicí - a posunul nás do vedení 0:1. O tři minuty nato si  jeho bratr Zdeněk svým důrazem vynutil opět chybnou rozstrkávanou vyrobit domácí před velkým vápnem chybu, vzhledem k dobrým rozhledovým podmínkám se neukvapil a míč střelou asi ze dvaceti metrů nechal zastavit až u pravé tyče v síti Slavoje - 0:2. Po tomto momentu se zápas začal vývojově lépe překlápět na naši stranu, Slavoj dále bojoval, všechna čest, jenže jeho finální fáze provázela ukvapenost smutně podporovaná upracovaností. Je třeba objektivně říci, že šancí, které by se mohly nazvat vyložené, tak ty ze strany domácích k vidění v první půli nebyly. Sudí Kolář odpískal posun hráčů k poločasové pauze téměř na vteřinu přesně, bylo o čem přemítat, čili dumat, především ze strany domácích

Do druhé části tohoto představení jsme naštěstí kompaktněji vstoupili my, lehkonozí útočníci si více začali v souhrnu rozumět se zálohou, přicházely šance.  V 64. min. Lukáš Možíš vymyslel chytrou příhru na Ondru Červenku, jenž byl u finální situace dříve, než gólman Zelinka a přesným lobem jej nechal pouze zklamaně se ohlédnout za plachtícím míčem, končícím za brankovou čarou - 0:3. Dalších dvacet minut nabídlo diváctvu opět i díky povětrnostním podmínkám hru málo fotbalově urovnanou, útočným snahám Slavoje jsme odolávali poměrně v klidu. V 83. min. se dvojice našich bránících hráčů dopustila tzv. "dvojchyby", kterou zaslouženě potrestal Michal Burýšek - 1:3. Samotný závěr byl poměrně klidný, až na jednu minelu hlavního arbitra, jenž velmi kuriózním způsobem (minimálně slovně) vyřešil v 90. min. střet domácího útočníka s hostujícím bránícím hráčem. Zjednodušeně - a prosím, bez dalších spekulací přítomných diváků, nařídil penaltu proti hostům, Michal Jašíček tuto nabídku využil a upravil tak na konečných 2:3. Odpískáním vstřeleného gólu domácích sudí usoudil, že dále již není třeba pokračovat a střetnutí soupeřů z našeho regionu ukončil. Přejme si, aby náš tým pokračoval v dobrých výkonech, dnešnímu soupeři přejeme totéž.  Sportu zdar.   pp

SO   24.3.2018    15 hod.     14. kolo

SOKOL   VŘESOVICE   -   SOKOL   SOBŮLKY      4 : 0

Góly :   Lukáš Možíš  3,   Zdeněk Možíš

​Sestava:  Martin Zelenka  -  Štěpán Žáček   Milan Donátek   Richard Janča  Milan Sležek   Lukáš Molek   Martin Pazdera   Ondřej Červenka   Kamil Merta   Lukáš Možíš    Zdeněk Možíš

​Střídání:  Roman Jakubíček   Petr Putna   Ivo Riedl   Milan Ovesný   David Ryba   Milan Kopecký

​Rozhodčí:  Ladislav Kukula   Ondřej Bezděk

Poločas:   3 : 0

Diváci :   65

​V prvním jarním soutěžním utkání po dlouhé zimní přestávce jsme přivítali na domácím hřišti v odvetě hosty ze Sobůlek, kteří však z různých možných příčin přijeli k odehrání mače jen se skromným počtem devíti hráčů, což se projevilo, jak na jejich souhře, tak i v  důsledku pro ně nepříznivém výsledku.  Tím pádem bylo zřejmé, že se bude hrát povětšinou na jednu branku. Domácí plejeři nenechali přítomné domácí diváky dlouho čekat na první jarní gólovou "vlaštovku". Ve 4. minutě předložil Zd. Možíš  míč před prázdnou branku svému bratrovi Lukášovi, což jen stačilo doklepnout a skóre se měnilo poprvé - 1:0. Poté pokračovalo okupování hostujícího brankového prostoru domácími hráči, jenže koncová fáze byla nemastná či neslaná. Střely Martina Pazdery ani přímý kop Lukáše Možíše nepřinesly očekávaný druhý úspěch domácích, centry nenacházely své adresáty, pohyb na těžkém terénu vypadal těžkopádně. V 27. min. zachytil prabídnou rozehrávku hostujících syslů Zd. Možíš, v cestě mu stál pouze hostující gólman Kúřil, kterého bez sebemenších problémů obstřelil - 2:0. Po dalších deseti minutách vybídl Milan Sležek zatažením míče do strany a následném centru ke skórování Lukáše Možíše, hlavou zvyšoval již na 3:0. Do konce poločasu se "jelo" v podobném duchu, ovšem bez gólové tečky.

V poločase druhém se dostal do samostatného nájezdu v 53. min. Lukáš Možíš a bylo to 4:0. Po tomto gólu se naši hráči dostali i do dalších šancí, bohužel už jsme na pověstného bůra nedosáhli. Doufejme, že ony očekávané góly budou z naší strany k vidění i v sobotním klání v Moravanech, kde se ukáže skutečná kvalita a připravenost na jarní boje. Sportu zdar.                                                                  LM