Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž ze zápasu

NE   15.4.2018   15.30 hod.   17. kolo

 

SOKOL  LOVČICE   -   SOKOL  VŘESOVICE      2:4

 

​Góly:  Miroslav Blatný   Tomáš Uhýrek  -   Lukáš Možíš 2x (oba z penalty)   vlastní (Marek Šrom)   Richard Janča

 

Sestava:   Martin Zelenka   Petr Putna   Milan Donátek   Milan Ovesný   Milan Sležek   Štěpán Žáček   Tomáš Zedník   Ondřej Červenka   Richard Janča   Lukáš Možíš   Zdeněk Možíš

 

Střídání:   Roman Jakubíček,   David Ryba,   Josef Donátek

 

Rozhodčí:   Marek Rybecký

 

Poločas:   0:1

 

Diváci:   100

 

 

V nedělním odpoledni čekal na naše fotbalisty poslední tým 3.tridy skupiny B. Dle postavení týmu v tabulce se očekával jasný průběh utkání ,avšak realita byla jaksi jiná. V prvním poločase naší hře chyběla myšlenka , chuť do pohybu a jakési obětování se pro pozitivní výsledek. I přesto jsme šli do vedení z pokutového kopu , po faulu na Mozise L. ,jenž poslal míč z bílého bodu k levé tyči. 0:1. Po spolupráci a výměně míče po ose Červenka - Možíš L.- Červenka šel posledně jmenovaný sám na bránu bohužel nemířil přesně. Poločas.
Po změně stran a menším občerstvení se šlo znovu na věc. Po levé straně se uvolnil Možíš Z. ktery směřoval prihru před bránu domácích ,kde číhal Červenka O. ještě před ním však zamířil do vlastní sítě obránce domácích.0:2  Lovčice však své snažení nezabalili a krátce na to přehodil hlavou jeden z domácích plejeru překvapeného gólmana Zelenku. 1:2 tento stav však neměl dlouhého trvání když se prodral podél brankové čáry Možíš Z. a byl sražen v domácí ,,16". Nařízenou penaltu proměnil se štěstím Možíš L. 1:3. Domácí to i přesto nezabalili a sympaticky se pokoušeli o zdramatizování utkání ,což se jim podařilo nějakých 15 min před koncem utkání ,kdy po pohledné akci zamířil k tyči z první jeden z domácích hráčů. Poslední slovo si vzal těsně před konecnym hvizdem R.Janča který propálil gólmana domácích střelou pod břevno 2:4. V dalším utkání nás čeká těžký soupeř na domácím hřišti v podobě celku Želetic.     LM
 

 

 

 

 

 

SO   7.4.2018     15.30 hod.    16. kolo

 

SOKOL  VŘESOVICE  -  KOVO  ŽDÁNICE  B      4 : 3              

 

Góly:  Pavel Bilíček 2,   Lukáš Možíš,   Zdeněk Možíš  -  Milan Svršek,  Milan Kotík,  Adam Mlčák

 

Sestava:  Richard Janča   Petr Putna   Milan Donátek   Milan Ovesný   Milan Sležek   Lukáš Molek   Pavel Bilíček   Ondřej Červenka   Štěpán Žáček   Zdeněk Možíš   Lukáš Možíš

 

Připraveni ke střídání:   Ivo Riedl,  Mirek Vavřík,  Roman Jakubíček

 

Rozhodčí:   Ondřej Bezděk

 

Poločas:  1 : 2

 

Diváci:  30

 

Do třetího jarního utkání jsme vstoupili s určitou vizitkou, která měla stvrdit předchozí výhru v Moravanech. Již od začátku tohle však nebylo vůbec jednoduché. Soupeř přijel s kvalitním týmem, jenž byl odhodlán neprodat svou kůži lacino. První minuty zápasu napověděly, že se tak postupně stane. V 9. min. hosté po rychlé akci dali první gól Milanem Svrškem na  0:1 a i dále měli víceméně navrch. Velice těžce jsme se dostávali k ohrožení jejich branky. Ve 25. min. se však prokličkoval Lukáš Možíš soupeřovou obranou dvojicí a střílený centr Pavel Bilíček i s trochou štěstí trefil na srovnání 1:1. V následujících dalších minutách jsme v prvním poločase neměli herní převahu, naopak hosté takzvaně udeřili ještě jednou, Milan Kotík zvýšil opět po rychlém přečíslení naší obrany střelou z mírného úhlu na 1:2.  Je pravdou, že tohle vedení soupeře bylo zasloužené, hosté měli vzadu výškovou převahu, míče z naší strany nakopávané sbírali s jistotou a taky bojovali o každý balón více srdnatěji jak naši hráči. Do konce první půle jsme se jen lopotně dostávali před hostující vápno, naše další útočné snažení kýžené vyrovnání nepřineslo a tak tímto brankovým poměrem skončil i první poločas.

 

Druhý poločas přinesl divákovi již záživnější podívanou. Náš tým o poločase snad pochopil, že dnešní soupeř bude těžce k překonání hrou vedenou povětšinou do vyšších pater, snažil se hrát dopředu více po zemi. V 63. min. Lukáš Možíš nabídkou svého bratra nepohrdnul a po rychlém brejku srovnal na 2:2. Zápas začal tímto momentem gradovat, oběma týmům se jakoby otevřela hledí. Bylo fajn a především taky divácky zajímavé, jak to bude dál.  V 73. min. Zd. Možíš střelou z přímého trestného kopu trefil záda Pavla Bilíčka, nastala změna směru a míč potřetí skončil za zády jinak výborného gólmana hostí Martina Rubana.  Když zvyšoval v 73. min. Zd. Možíš na 4:2, bylo relativně jakoby rozhodnuto, jenže nebylo, o závěrečnou dramatičnost se postaral Adam Mlčák, po trestném kopu byl rychlejší v reakci na nastalou situaci a snížil na 4:3. Rozhodčí Bezděk nastavil správně ještě čtyři minuty k dohrání zápasu, tohle bylo v pořádku. Dnešní vítězství bylo doslova vydřené, na hřišti se vedlo tohle zápolení z obou stran férově - a tak by to mělo být. Sportu zdar.    pp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

SO   31.3.2018    15.30 hod.   15. kolo  

 

SLAVOJ  MORAVANY  -  SOKOL  VŘESOVICE      2:3                 

 

Góly:  Burýšek Michal   Jašíček Michal z penalty  -  Možíš Lukáš   Možíš Zdeněk   Červenka Ondřej

 

Sestava:  Zelenka Martin   Žáček Štěpán   Donátek Milan   Ovesný Milan   Sležek Milan   Merta Kamil   Bilíček Pavel   Červenka Ondřej   Putna Petr   Možíš Zdeněk   Možíš Lukáš

 

Střídání:   Jakubíček Roman   Janča Richard   Riedl Ivo

 

Rozhodčí:   Roman Kolář    Jaroslav Svoboda

 

Poločas:   0:2

 

Diváci:   120

 

Dva osmadvacetibodové soupeře svedl los k vzájemnému zápasu o sobotním velikonočním odpoledni. Poměrně početnému publiku se představili vyrovnaní rivalové, začátek zápolení měli domácí ve své režii, pustili se do souboje s velkým odhodláním, jejich tlak v prvních patnácti minutách byl značný, vzdorovali jsme naštěstí úspěšně. Po tomto marném obléhání naší svatyně domácím znejistěly nohy, šlo již následně spíše o nákopy, kterým silnější vítr směrově neprospíval. Ve 20. min. jsme z prvního vážného útočného ataku naopak domácí rozesmutněli poprvé a to Lukášem Možíšem, jenž si zkušeně poradil s domácí, v těchto momentech "hliněnou" bránící trojicí - a posunul nás do vedení 0:1. O tři minuty nato si  jeho bratr Zdeněk svým důrazem vynutil opět chybnou rozstrkávanou vyrobit domácí před velkým vápnem chybu, vzhledem k dobrým rozhledovým podmínkám se neukvapil a míč střelou asi ze dvaceti metrů nechal zastavit až u pravé tyče v síti Slavoje - 0:2. Po tomto momentu se zápas začal vývojově lépe překlápět na naši stranu, Slavoj dále bojoval, všechna čest, jenže jeho finální fáze provázela ukvapenost smutně podporovaná upracovaností. Je třeba objektivně říci, že šancí, které by se mohly nazvat vyložené, tak ty ze strany domácích k vidění v první půli nebyly. Sudí Kolář odpískal posun hráčů k poločasové pauze téměř na vteřinu přesně, bylo o čem přemítat, čili dumat, především ze strany domácích 

 

Do druhé části tohoto představení jsme naštěstí kompaktněji vstoupili my, lehkonozí útočníci si více začali v souhrnu rozumět se zálohou, přicházely šance.  V 64. min. Lukáš Možíš vymyslel chytrou příhru na Ondru Červenku, jenž byl u finální situace dříve, než gólman Zelinka a přesným lobem jej nechal pouze zklamaně se ohlédnout za plachtícím míčem, končícím za brankovou čarou - 0:3. Dalších dvacet minut nabídlo diváctvu opět i díky povětrnostním podmínkám hru málo fotbalově urovnanou, útočným snahám Slavoje jsme odolávali poměrně v klidu. V 83. min. se dvojice našich bránících hráčů dopustila tzv. "dvojchyby", kterou zaslouženě potrestal Michal Burýšek - 1:3. Samotný závěr byl poměrně klidný, až na jednu minelu hlavního arbitra, jenž velmi kuriózním způsobem (minimálně slovně) vyřešil v 90. min. střet domácího útočníka s hostujícím bránícím hráčem. Zjednodušeně - a prosím, bez dalších spekulací přítomných diváků, nařídil penaltu proti hostům, Michal Jašíček tuto nabídku využil a upravil tak na konečných 2:3. Odpískáním vstřeleného gólu domácích sudí usoudil, že dále již není třeba pokračovat a střetnutí soupeřů z našeho regionu ukončil. Přejme si, aby náš tým pokračoval v dobrých výkonech, dnešnímu soupeři přejeme totéž.  Sportu zdar.   pp

 

 

 

 

 

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

 

SO   24.3.2018    15 hod.     14. kolo

 

SOKOL   VŘESOVICE   -   SOKOL   SOBŮLKY      4 : 0      

 

Góly :   Lukáš Možíš  3,   Zdeněk Možíš

 

​Sestava:  Martin Zelenka  -  Štěpán Žáček   Milan Donátek   Richard Janča  Milan Sležek   Lukáš Molek   Martin Pazdera   Ondřej Červenka   Kamil Merta   Lukáš Možíš    Zdeněk Možíš

 

​Střídání:  Roman Jakubíček   Petr Putna   Ivo Riedl   Milan Ovesný   David Ryba   Milan Kopecký

 

​Rozhodčí:  Ladislav Kukula   Ondřej Bezděk   

 

Poločas:   3 : 0

 

Diváci :   65

 

​V prvním jarním soutěžním utkání po dlouhé zimní přestávce jsme přivítali na domácím hřišti v odvetě hosty ze Sobůlek, kteří však z různých možných příčin přijeli k odehrání mače jen se skromným počtem devíti hráčů, což se projevilo, jak na jejich souhře, tak i v  důsledku pro ně nepříznivém výsledku.  Tím pádem bylo zřejmé, že se bude hrát povětšinou na jednu branku. Domácí plejeři nenechali přítomné domácí diváky dlouho čekat na první jarní gólovou "vlaštovku". Ve 4. minutě předložil Zd. Možíš  míč před prázdnou branku svému bratrovi Lukášovi, což jen stačilo doklepnout a skóre se měnilo poprvé - 1:0. Poté pokračovalo okupování hostujícího brankového prostoru domácími hráči, jenže koncová fáze byla nemastná či neslaná. Střely Martina Pazdery ani přímý kop Lukáše Možíše nepřinesly očekávaný druhý úspěch domácích, centry nenacházely své adresáty, pohyb na těžkém terénu vypadal těžkopádně. V 27. min. zachytil prabídnou rozehrávku hostujících syslů Zd. Možíš, v cestě mu stál pouze hostující gólman Kúřil, kterého bez sebemenších problémů obstřelil - 2:0. Po dalších deseti minutách vybídl Milan Sležek zatažením míče do strany a následném centru ke skórování Lukáše Možíše, hlavou zvyšoval již na 3:0. Do konce poločasu se "jelo" v podobném duchu, ovšem bez gólové tečky.

 

V poločase druhém se dostal do samostatného nájezdu v 53. min. Lukáš Možíš a bylo to 4:0. Po tomto gólu se naši hráči dostali i do dalších šancí, bohužel už jsme na pověstného bůra nedosáhli. Doufejme, že ony očekávané góly budou z naší strany k vidění i v sobotním klání v Moravanech, kde se ukáže skutečná kvalita a připravenost na jarní boje. Sportu zdar.                                                                  LM